| UPC | 798681710775 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | SOTS46000 |
| Adjustable Parallax | No |
| Color | Black |
| Elevation Adjustment | 30 MOA |
| Eye Relief | 3.50" |
| Length | 14.70" |
| Magnification | 6-24x |
| Model | TANGO SPR |
| Objective Size | 52mm |
| Package Height | 4.5 |
| Package Width | 4.0 |
| Power | 6X – 24X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | MOA Reticle |
| Shipping Weight | 2.9 |
SIG SAUER TANGO SPR 6-24X52 30MM
$236.99
SIG SAUER TANGO SPR 6-24X52 30MM
80 in stock
Be the first to review “SIG SAUER TANGO SPR 6-24X52 30MM” Cancel reply
Related products
Gun Scopes
$2,499.99
BURRIS OPTICS ELIMINATOR 6 4-20X52MM X177
Gun Scopes
$2,299.99
BURRIS OPTICS XTR PS 5.5-30X56MM ILL SCRMIL
$469.99
Burris Scout Rifle Scope 2-7x32mm 1" SFP Ballistic Plex Reticle Matte Black
Gun Scopes
$799.99
BURRIS OPTICS SIGNATURE HD 5-25X50MM BE3 ILL
Gun Scopes
$169.99
BURRIS OPTICS FULLFIELD E1 3-9X40MM MUZZLE
$259.99
Burris Fullfield Rifle Scope 3-12x42mm 1" SFP Plex Black
Gun Scopes
$169.99
BURRIS OPTICS FULLFIELD E1 3-9X40MM 450BM
Gun Scopes
$349.99
BURRIS OPTICS FULLFIELD 3-12X56MM 30MM IL 4A





Reviews
There are no reviews yet.