| UPC | 798681720170 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | SOTMC61000 |
| Adjustable Parallax | No |
| Adjustment Size | 44 MOA |
| Color | Black |
| Elevation Adjustment | 80 MOA |
| Eye Relief | 3.70" |
| Length | 8.40" |
| Magnification | 1-6x |
| Model | TANGO MSR |
| Mount Type | Alpha-MSR/Cantilever |
| Objective Size | 24mm |
| Optic Coating | Spectracoat |
| Package Height | 4.25 |
| Package Width | 4.25 |
| Power | 1X – 6X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | BDC6 Illuminated Reticle |
| Shipping Weight | 2.15 |
SIG SAUER TANGO MSR COMPACT 1-6X24 30MM
$371.99
SIG SAUER TANGO MSR COMPACT 1-6X24 30MM
34 in stock
Be the first to review “SIG SAUER TANGO MSR COMPACT 1-6X24 30MM” Cancel reply
Related products
Gun Scopes
$799.99
BURRIS OPTICS SIGNATURE HD 5-25X50MM BE3 ILL
Gun Scopes
$549.99
BURRIS OPTICS SIGNATURE HD 3-15X44MM PLEX
$259.99
Burris Fullfield Rifle Scope 3-12x42mm 1" SFP Plex Black
$549.99
Burris Handgun Scope 3-12x32mm 1" SFP Ballistic Plex Black
$249.99
Burris Fullfield Rifle Scope 2.5-10x42mm 1" SFP Ballistic E3 Illum. Black
$1,199.99
Burris Veracity PH Rifle Scope 3-15x44 30mm FFP RC MOA Illum. Black
Gun Scopes
$599.99
BURRIS OPTICS SIGNATURE HD 3-15X44MM B-E3





Reviews
There are no reviews yet.