| UPC | 798681710768 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | SOTS44000 |
| Adjustable Parallax | No |
| Adjustment Size | 25 MOA |
| Color | Black |
| Elevation Adjustment | 30 MOA |
| Eye Relief | 3.50" |
| Length | 14.70" |
| Magnification | 4-16x |
| Model | TANGO SPR |
| Objective Size | 44mm |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 4.5 |
| Power | 4-16 |
| Product Type | Rifle Scope |
| Reticle | BDC-1 |
| Shipping Weight | 2.8 |
SIG SAUER TANGO SPR 4-16X44 30MM
$218.99
SIG SAUER TANGO SPR 4-16X44 30MM
40 in stock
Be the first to review “SIG SAUER TANGO SPR 4-16X44 30MM” Cancel reply
Related products
Gun Scopes
$1,499.99
BURRIS OPTICS XTR III 5.5-30X56MM ILL SCRMIL
Gun Scopes
$2,099.99
BURRIS OPTICS XTR PS 3.3-18X50MM ILL SCR2ML
Gun Scopes
$169.99
BURRIS OPTICS FULLFIELD E1 3-9X40MM 450BM
$369.99
Burris RT-6 Rifle Scope 1-6x-24mm Illuminated Ballistic AR Reticle Matte Black
Gun Scopes
$2,499.99
BURRIS OPTICS ELIMINATOR 6 4-20X52MM X177
Gun Scopes
$799.99
BURRIS OPTICS SIGNATURE HD 5-25X50MM BE3 ILL
$1,099.99
Burris Veracity PH Rifle Scope 2.5-12x42 30mm FFP 3PW Wind MOA PEK Illum. Black
$169.99
Burris Fullfield E1 Rifle Scope .350 Legend - 3-9x40mm 1" SFP Ballistic Plex





Reviews
There are no reviews yet.