High performance meets affordability in the new TANGO-SPR (Special Purpose Rifle) lineup. Clear rugged and bright the TANGO-SPR series is packed with premium features that keep you on-target near or far. Each configuration comes with a factory-installed SPR Scope Mount for seamless integration with your favorite rifle while the included flip-back caps keep your low dispersion lenses protected.
Sig Sauer SPR Rifle Scope 1-4x24mm 30mm SFP Hellfire FL-4 Illum. Black with Mount
$180.99
Sig Sauer SPR Rifle Scope 1-4x24mm 30mm SFP Hellfire FL-4 Illum. Black with Mount
234 in stock
| UPC | 798681710751 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | SOTS41000 |
| Adjustable Parallax | No |
| Adjustment Size | 30 MOA |
| Color | Black |
| Elevation Adjustment | 60 MOA |
| Eye Relief | 3.70" |
| Length | 10.25" |
| Magnification | 1-4x |
| Model | TANGO SPR |
| Mount Type | Integral Mount |
| Objective Size | 24mm |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 4.0 |
| Power | 1-4 |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | Hellfire FL-4 |
| Shipping Weight | 2.22 |
Be the first to review “Sig Sauer SPR Rifle Scope 1-4x24mm 30mm SFP Hellfire FL-4 Illum. Black with Mount” Cancel reply
Related products
Gun Scopes
BURRIS OPTICS ELIMINATOR 6 4-20X52MM X177
Burris Fullfield Rifle Scope 3-12x42mm 1" SFP Ballistic E3 Black
Gun Scopes
BURRIS OPTICS FULLFIELD 2.5-10X42MM PLEX
Gun Scopes
BURRIS OPTICS RT6 1-6X24MM ILL BAR FF3 PEPR
Gun Scopes
BURRIS OPTICS SIGNATURE HD 2-10X40MM B-E3
Burris Veracity PH Rifle Scope 3-15x44 30mm FFP RC MOA Illum. Black
Gun Scopes
BURRIS OPTICS ELIMINATOR V 5-20X50MM X96
Gun Scopes
BURRIS OPTICS FULLFIELD 3-12X42MM ILL W-MOA





Reviews
There are no reviews yet.