| UPC | 048702007378 |
|---|---|
| Manufacturer | Winchester |
| Manufacturer Part Number | 535218230 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 |
| Color | Black |
| Length | 50.2500 |
| Model | M70 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | 3 Position |
| Shipping Weight | 10.5 |
| Sights | No |
WINCHESTER M70 SUPER GRADE 7MAG MAPLE #
$1,768.99
WINCHESTER M70 SUPER GRADE 7MAG MAPLE #
2 in stock
Be the first to review “WINCHESTER M70 SUPER GRADE 7MAG MAPLE #” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
$402.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 308WIN BL/SYN 20"
Bolt Action Rifles
$546.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR BL/WD 22"
Bolt Action Rifles
$446.99
SAVAGE ARMS AXIS 6.5CR BL/SYN 22" PKG
Bolt Action Rifles
$458.99
SAVAGE ARMS AXIS 6.5 CR BL/SYN 22" PKG LH
Bolt Action Rifles
$458.99
SAVAGE ARMS AXIS 30-06 BL/SYN 22" PKG
Bolt Action Rifles
Savage Arms 25 Lightweight Varminter-T Rifle 17 Hornet 4/rd 24″ Barrel Wood
$865.99
Savage Arms 25 Lightweight Varminter-T Rifle 17 Hornet 4/rd 24" Barrel Wood





Reviews
There are no reviews yet.