| UPC | 011356188588 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 18858 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | MATTE BLACK |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 3 + 1 |
| Color | BLUED |
| Length | 47.7000 |
| Model | 334 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | 3 Position |
| Shipping Weight | 10.25 |
| Sights | No |
| Units per Box | 1 |
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR BL/WD 22″
$546.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR BL/WD 22″
9 in stock
Be the first to review “SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR BL/WD 22″” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
$510.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR CAMO 22"
Bolt Action Rifles
$458.99
SAVAGE ARMS AXIS 30-06 BL/SYN 22" PKG
Bolt Action Rifles
$409.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR BL/SYN 22"
Bolt Action Rifles
$394.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 30-06 BL/SYN 20"
Bolt Action Rifles
$446.99
SAVAGE ARMS AXIS 6.5CR BL/SYN 22" PKG





Reviews
There are no reviews yet.