| UPC | 015813280082 |
|---|---|
| Manufacturer | Mossberg |
| Manufacturer Part Number | 28008 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Stainless Cerakote |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 |
| Color | Silver |
| Length | 46.375 |
| Number of Magazines | 1 / 5 rd. Box Magazine |
| Package Height | 3.6 |
| Package Width | 9.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Crossbolt |
| Shipping Weight | 8.85 |
| Sights | No |
MOSSBERG PATRIOT 6.5CR SS CERAKOTE/SYN
$455.99
MOSSBERG PATRIOT 6.5CR SS CERAKOTE/SYN
2 in stock
Be the first to review “MOSSBERG PATRIOT 6.5CR SS CERAKOTE/SYN” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
$446.99
SAVAGE ARMS AXIS 400LEG BL/SYN 20" PKG
Bolt Action Rifles
$409.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR BL/SYN 22"
Bolt Action Rifles
$404.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 30-06 CAMO 20"
Bolt Action Rifles
Savage Arms Axis XP Rifle .350 Legend 4rd Magazine 18″ Barrel Black with 3-9×40 Scope
$446.99
Savage Arms Axis XP Rifle .350 Legend 4rd Magazine 18" Barrel Black with 3-9x40 Scope
Bolt Action Rifles
$546.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR BL/WD 22"
Bolt Action Rifles
$510.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 243WIN CAMO 20"
Bolt Action Rifles
$446.99
SAVAGE ARMS AXIS 6.5CR BL/SYN 22" PKG





Reviews
There are no reviews yet.