The Mark 4 12-40x60mm tactical spotting scope with the TMR reticle gives you the brightness and clarity necessary for positive target identification in any conditions. Built to survive shocks blows drops and impacts it's not only tough it's also 100% waterproof and fogproof.
Leupold Mark 4 12-40x60mm Spotting Scope Black FFP TMR Non Illuminated Black
$1,999.99
Leupold Mark 4 12-40x60mm Spotting Scope Black FFP TMR Non Illuminated Black
6 in stock
| UPC | 030317600402 |
|---|---|
| Manufacturer | Leupold |
| Manufacturer Part Number | 60040 |
| Eye Relief | 30mm |
| Length | 12.40" |
| Magnification | 12-40x |
| Objective Size | 60mm |
| Reticle | TMR |
| Shipping Weight | 2.97 |
Be the first to review “Leupold Mark 4 12-40x60mm Spotting Scope Black FFP TMR Non Illuminated Black” Cancel reply
Related products
Spotting Scopes
$489.99
Konus Konuspot-100 Spotting Scope 20-60x100 Green
$214.99
Athlon Ares G2 UHD 22x Ranging Reticle Eye Piece with MIL Reticle
$71.99
Konus Konusmall-3 Zoom Monocular - 8x-24x40mm w/Smart Phone Adapter
Spotting Scopes
$241.99
Bushnell Trophy Xtreme 20-60x65 Spotting Scope Green
$2,825.99
Leupold Mark 4 Spotting Scope - 12-40x60mm Inverted H-32 Reticle Black
Spotting Scopes
$799.99
LEUPOLD SX-4 PG HD GEN2 15-45X65 ANGL
Spotting Scopes
$1,659.99
Sig Sauer Oscar8 27-55x80mm Spotting Scope FDE
Spotting Scopes
$799.99
LEUPOLD SX-4 PG HD GEN2 15-45X65 STRT





Reviews
There are no reviews yet.