| UPC | 810172121447 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV90-3CFD00 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 40 + 1 |
| Color | Flat Dark Earth |
| Model | VECTOR CRB |
| Number of Magazines | 1 40 rd. |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | Low Profile Flip Up Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
KRISS USA VECTOR CRB G3 9MM 16″ FDE 40+1
$1,609.99
KRISS USA VECTOR CRB G3 9MM 16″ FDE 40+1
1 in stock
Be the first to review “KRISS USA VECTOR CRB G3 9MM 16″ FDE 40+1” Cancel reply
Related products
Semi Auto Rifles
$1,359.99
BRN BAR MK3 STALK SA 30-06 N/S
Semi Auto Rifles
$1,699.99
BROWNING BAR MK3 SPEED OVIX 243WIN 22"#
Semi Auto Rifles
$574.99
SMITH AND WESSON M&P15-22 SPORT 22LR 25+1 TOPO
Semi Auto Rifles
$658.99
SMITH AND WESSON M&P FPC 10MM 16.25" 10+1 CA
Semi Auto Rifles
$1,569.99
BROWNING BAR MK3 DBM 308WIN BL/SY 18" #
Semi Auto Rifles
$630.99
SAVAGE ARMS A17 SPORTER 17HMR BL/LAM 22"





Reviews
There are no reviews yet.