| UPC | 811607039955 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV90-3CBL00 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 40 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 42.8000 |
| Model | VECTOR CRB |
| Number of Magazines | 1 40 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 10.75 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Shipping Weight | 14.65 |
| Sights | Low Profile Flip Up Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
KRISS USA VECTOR CRB G3 9MM 16″ BLK 40+1
$1,609.99
KRISS USA VECTOR CRB G3 9MM 16″ BLK 40+1
10 in stock
Be the first to review “KRISS USA VECTOR CRB G3 9MM 16″ BLK 40+1” Cancel reply
Related products
Semi Auto Rifles
$1,459.99
BROWNING BAR MK3 300WIN BL/SY 24" NS #
Semi Auto Rifles
$1,699.99
BROWNING BAR MK3 SPEED OVIX 243WIN 22"#
Semi Auto Rifles
$612.99
SMITH AND WESSON M&P FPC 10MM BLK 16.25" 15+1
Semi Auto Rifles
$1,699.99
BRN BAR MK3 SPD SA 30-06 22B C
Semi Auto Rifles
$461.99
SMITH AND WESSON M&P FPC 22LR 16.25" 10+1
Semi Auto Rifles
$630.99
SAVAGE ARMS A17 SPORTER 17HMR BL/LAM 22"
Semi Auto Rifles
Savage Arms 110 Magpul Scout Rifle 400 Legend 10rd Magazine 16.5″ 5/8×24 Threaded Barrel Black
$885.99
Savage Arms 110 Magpul Scout Rifle 400 Legend 10rd Magazine 16.5" 5/8x24 Threaded Barrel Black





Reviews
There are no reviews yet.