| UPC | 810237023174 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV90-CAP20 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Black Nitride |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 40 + 1 |
| Color | White |
| Length | 43 |
| Model | VECTOR CRB |
| Number of Magazines | 1 40 rd. |
| Package Height | 4.1 |
| Package Width | 10.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 14.7 |
| Sights | Low Profile Flip Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
KRISS USA VECTOR CRB G2 9MM 16″ ALP 40+1
$1,499.99
KRISS USA VECTOR CRB G2 9MM 16″ ALP 40+1
4 in stock
Be the first to review “KRISS USA VECTOR CRB G2 9MM 16″ ALP 40+1” Cancel reply
Related products
Semi Auto Rifles
$1,699.99
BROWNING BAR MK3 SPEED OVIX 308WIN 22"#
Semi Auto Rifles
$695.99
SAVAGE ARMS A17 TARGET 17HMR BL/LAM THBHLE
Semi Auto Rifles
$574.99
SMITH AND WESSON M&P15-22 SPORT 22LR 25+1 TOPO
Semi Auto Rifles
$1,699.99
BRN BAR MK3 SPD SA 30-06 22B C
Semi Auto Rifles
$630.99
SAVAGE ARMS A17 SPORTER 17HMR BL/LAM 22"
Semi Auto Rifles
$1,359.99
BRN BAR MK3 STALK SA 30-06 N/S
Semi Auto Rifles
$612.99
SMITH AND WESSON M&P FPC 10MM BLK 16.25" 15+1





Reviews
There are no reviews yet.