| UPC | 840290523717 |
|---|---|
| Manufacturer | Christensen Arms |
| Manufacturer Part Number | 801-15002-00 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Color | BURNT BRONZE |
| Length | 48 |
| Model | Evoke |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 10.55 |
CHRISTENSEN ARMS EVOKE 6.5CR BRNZ/GRN 20″ #
$948.99
CHRISTENSEN ARMS EVOKE 6.5CR BRNZ/GRN 20″ #
1 in stock
Be the first to review “CHRISTENSEN ARMS EVOKE 6.5CR BRNZ/GRN 20″ #” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
$546.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR BL/WD 22"
Bolt Action Rifles
$546.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 30-06 BL/WD 20"
Bolt Action Rifles
$510.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 243WIN CAMO 20"
Bolt Action Rifles
$404.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 30-06 CAMO 20"
Bolt Action Rifles
$402.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 308WIN BL/SYN 20"





Reviews
There are no reviews yet.