| UPC | 840290520730 |
|---|---|
| Manufacturer | Christensen Arms |
| Manufacturer Part Number | 801-10034-00 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | 7mm PRC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Color | BI-TONE |
| Length | 52.9500 |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Shipping Weight | 10.4 |
| Sights | Integrated Base |
CHA TRAVERSE BA 7MM PRC 26B
$2,449.99
CHA TRAVERSE BA 7MM PRC 26B
1 in stock
Be the first to review “CHA TRAVERSE BA 7MM PRC 26B” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
Savage Axis II XP Hardwood Rifle 6.5 Creedmoor 4rd Magazine 22″ Barrel Hardwood Stock with Scope
$520.99
Savage Axis II XP Hardwood Rifle 6.5 Creedmoor 4rd Magazine 22" Barrel Hardwood Stock with Scope
Bolt Action Rifles
$546.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR BL/WD 22"
Bolt Action Rifles
$394.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 30-06 BL/SYN 20"
Bolt Action Rifles
$446.99
SAVAGE ARMS AXIS 6.5CR BL/SYN 22" PKG
Bolt Action Rifles
$446.99
SAVAGE ARMS AXIS 400LEG BL/SYN 20" PKG





Reviews
There are no reviews yet.