CASCADE Cerakote/Blued/Veil Camo — 6.5 Creedmoor – 22″ Thrd 5/8×24
CASCADE Cerakote/Blued/Veil Camo — 6.5 Creedmoor – 22″ Thrd 5/8×24
$699.00
CASCADE Cerakote/Blued/Veil Camo — 6.5 Creedmoor – 22″ Thrd 5/8×24
1 in stock
| UPC | 043125139019 |
|---|---|
| Manufacturer | Connecticut Valley Arms / CVA |
| Manufacturer Part Number | CR3901C |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Finish | Flat Dark Earth Cerakote |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 |
| Color | Flat Dark Earth |
| Model | Cascade |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 8.57 |
| Sights | Drilled & Tapped |
| Thread Pattern | 5/8"-24 tpi |
| Units per Box | 1 |
Be the first to review “CASCADE Cerakote/Blued/Veil Camo — 6.5 Creedmoor – 22″ Thrd 5/8×24” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
$510.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 243WIN CAMO 20"
Bolt Action Rifles
$394.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 270WIN BL/SYN 20"
Bolt Action Rifles
$394.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 30-06 BL/SYN 20"
Bolt Action Rifles
$546.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR BL/WD 22"
Bolt Action Rifles
$458.99
SAVAGE ARMS AXIS 6.5 CR BL/SYN 22" PKG LH





Reviews
There are no reviews yet.