| UPC | 048702023514 |
|---|---|
| Manufacturer | Winchester |
| Manufacturer Part Number | 535244230 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 |
| Color | True Timber VSX |
| Length | 49.9500 |
| Model | M70 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1 in 9.5 |
| Shipping Weight | 9.55 |
| Sights | No |
WINCHESTER M70 EXT VSX 7MAG TT/TUNG MB #
$1,732.99
WINCHESTER M70 EXT VSX 7MAG TT/TUNG MB #
1 in stock
Be the first to review “WINCHESTER M70 EXT VSX 7MAG TT/TUNG MB #” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
$394.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 270WIN BL/SYN 20"
Bolt Action Rifles
$402.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 308WIN BL/SYN 20"
Bolt Action Rifles
Savage Axis II XP Hardwood Rifle 6.5 Creedmoor 4rd Magazine 22″ Barrel Hardwood Stock with Scope
$520.99
Savage Axis II XP Hardwood Rifle 6.5 Creedmoor 4rd Magazine 22" Barrel Hardwood Stock with Scope
Bolt Action Rifles
$458.99
SAVAGE ARMS AXIS 30-06 BL/SYN 22" PKG
Bolt Action Rifles
$446.99
SAVAGE ARMS AXIS 6.5CR BL/SYN 22" PKG
Bolt Action Rifles
$510.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 243WIN CAMO 20"





Reviews
There are no reviews yet.