| UPC | 082442019451 |
|---|---|
| Manufacturer | Tikka |
| Manufacturer Part Number | JRTXVA47124 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 7mm PRC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Color | GREY |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | No Sights |
TIKKA T3XLT VEIL ALPINE 7MAG LH 24″
$1,539.00
TIKKA T3XLT VEIL ALPINE 7MAG LH 24″
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Be the first to review “TIKKA T3XLT VEIL ALPINE 7MAG LH 24″” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
Savage Axis II XP Hardwood Rifle 6.5 Creedmoor 4rd Magazine 22″ Barrel Hardwood Stock with Scope
$520.99
Savage Axis II XP Hardwood Rifle 6.5 Creedmoor 4rd Magazine 22" Barrel Hardwood Stock with Scope
Bolt Action Rifles
$446.99
SAVAGE ARMS AXIS 6.5CR BL/SYN 22" PKG
Bolt Action Rifles
$546.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 30-06 BL/WD 20"
Bolt Action Rifles
$458.99
SAVAGE ARMS AXIS 30-06 BL/SYN 22" PKG
Bolt Action Rifles
Savage Arms 25 Lightweight Varminter-T Rifle 17 Hornet 4/rd 24″ Barrel Wood
$865.99
Savage Arms 25 Lightweight Varminter-T Rifle 17 Hornet 4/rd 24" Barrel Wood





Reviews
There are no reviews yet.