| UPC | 082442016740 |
|---|---|
| Manufacturer | Tikka |
| Manufacturer Part Number | JRTXA77022MT |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 + 1 |
| Color | Silver |
| Length | 48.8500 |
| Model | T3X |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
| Shipping Weight | 8.65 |
| Sights | No Sights |
TIKKA T3X HUNTER 7MAG 24″ SS/WD TB
$1,209.00
TIKKA T3X HUNTER 7MAG 24″ SS/WD TB
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Be the first to review “TIKKA T3X HUNTER 7MAG 24″ SS/WD TB” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 308WIN CAMO 20"
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 308WIN BL/SYN 20"
Bolt Action Rifles
Savage Arms 25 Lightweight Varminter-T Rifle 17 Hornet 4/rd 24″ Barrel Wood
Savage Arms 25 Lightweight Varminter-T Rifle 17 Hornet 4/rd 24" Barrel Wood
Bolt Action Rifles
Savage Arms Axis XP Rifle .350 Legend 4rd Magazine 18″ Barrel Black with 3-9×40 Scope
Savage Arms Axis XP Rifle .350 Legend 4rd Magazine 18" Barrel Black with 3-9x40 Scope
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR BL/WD 22"
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS AXIS 30-06 BL/SYN 22" PKG
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR CAMO 22"





Reviews
There are no reviews yet.