| UPC | 725327638995 |
|---|---|
| Manufacturer | Taurus |
| Manufacturer Part Number | 1-GX2CA931-10 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Stainless |
| Barrel Length | 3.38" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 9.7500 |
| Model | GX2 |
| Number of Magazines | 2 13 rd. |
| Package Height | 1.8 |
| Package Width | 6.1 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1:10" RH |
| Safety | Manual/Trigger |
| Shipping Weight | 2.05 |
| Sights | FS: Fixed White Dot RS: Drift |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO SALE TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
TAURUS GX2 9MM BLK/BLK 3.3″ 10+1 CA
$254.99
TAURUS GX2 9MM BLK/BLK 3.3″ 10+1 CA
100 in stock
Be the first to review “TAURUS GX2 9MM BLK/BLK 3.3″ 10+1 CA” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON 41 22LR 10+1 BLUE/WOOD 5.5" AS
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON 41 22LR 10+1 BLUE/WOOD 7" AS
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911SC 45A 4.25" BL NS E-SER
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911TA 45A 5" SS/WD NS E-SER
Semi Auto Handguns
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4″ Barrel Optic Ready
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4" Barrel Optic Ready
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9MS NS 9MM FDE
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 NS 9MM FDE
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOVT 9MM BLK/BLK RAIL





Reviews
There are no reviews yet.