| UPC | 022188897630 |
|---|---|
| Manufacturer | Smith & Wesson / S&W |
| Manufacturer Part Number | 14142 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16.25" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 36 |
| Model | M&P FPC |
| Number of Magazines | 3 10 rd. |
| Package Height | 4.7 |
| Package Width | 11.3 |
| Product Type | Carbine |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Crossbolt |
| Shipping Weight | 8.4 |
| Sights | No Sights |
| State Restriction (Guam) | NO SALE TO GUAM |
| State Restriction (PR) | NO SALE TO PUERTO RICO |
| State Restriction (VI) | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
S&W MP FPC 9MM 16.5B 10RD CA
$658.99
S&W MP FPC 9MM 16.5B 10RD CA
23 in stock
Be the first to review “S&W MP FPC 9MM 16.5B 10RD CA” Cancel reply
Related products
Semi Auto Rifles
$1,699.99
BROWNING BAR MK3 SPEED OVIX 243WIN 22"#
Semi Auto Rifles
$612.99
SMITH AND WESSON M&P FPC 9MM 16.25" 23+1
Semi Auto Rifles
$1,569.99
BROWNING BAR MK3 DBM 308WIN BL/SY 18" #
Semi Auto Rifles
$1,699.99
BROWNING BAR MK3 SPEED OVIX 308WIN 22"#
Semi Auto Rifles
$1,699.99
BRN BAR MK3 SPD SA 30-06 22B C





Reviews
There are no reviews yet.