| UPC | 706397975425 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | HCP9449FTOSPLC |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 13.5 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | Hellcat |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 5.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 2.5 |
| Sights | FS: Tritium RS: U-Notch |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT PRO OSP 9MM FDE 10+1
$672.99
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT PRO OSP 9MM FDE 10+1
10 in stock
Be the first to review “SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT PRO OSP 9MM FDE 10+1” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
Savage Arms Stance Grey Handgun 9mm Luger 7 & 8rd Magazine 3.2″ Barrel Grey
Savage Arms Stance Grey Handgun 9mm Luger 7 & 8rd Magazine 3.2" Barrel Grey
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON 41 22LR 10+1 BLUE/WOOD 7" AS
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel with Rail
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel with Rail
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON 41 22LR 10+1 BLUE/WOOD 5.5" AS
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Black
Semi Auto Handguns
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4″ Barrel Optic Ready TRUGLO Sights
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4" Barrel Optic Ready TRUGLO Sights
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 NS 9MM BLK
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless





Reviews
There are no reviews yet.