| UPC | 706397998851 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | HCP9379BOSPCA-COMP |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 3.8" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Color | Black |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Loaded Chamber Indicator |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | FS: Tritium RS: U-Notch |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT PRO OSP 9MM BK 10+1 CA
$664.99
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT PRO OSP 9MM BK 10+1 CA
22 in stock
Be the first to review “SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT PRO OSP 9MM BK 10+1 CA” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9MS 9MM FDE 13+1
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911 45ACP 5" SS/WD E-SERIES
Semi Auto Handguns
Savage Arms Stance Grey Manual Safety Handgun 9mm 7 & 8rd Magazines 3.2″ Barrel Grey
Savage Arms Stance Grey Manual Safety Handgun 9mm 7 & 8rd Magazines 3.2" Barrel Grey
Semi Auto Handguns
Savage Arms Stance Grey Handgun 9mm Luger 7 & 8rd Magazine 3.2″ Barrel Grey
Savage Arms Stance Grey Handgun 9mm Luger 7 & 8rd Magazine 3.2" Barrel Grey
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOVT 9MM BLK/BLK RAIL
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless with Rail
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless with Rail
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 NS 9MM FDE
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless





Reviews
There are no reviews yet.