| UPC | 706397974046 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | PH9119AOSCB |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Color | Coyote |
| Length | 10.5 |
| Magazine Included | 1 x 20-Round |
| Model | 1911 Prodigy |
| Number of Magazines | 2 One 17 rd. and One 20 rd. |
| Package Height | 2.2 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Beavertail |
| Shipping Weight | 3.7 |
| Sights | FS: Fiber Optic RS: Black |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
SPRINGFIELD ARMORY DS PRODIGY 9MM COY 5″ 20+1
$1,453.99
SPRINGFIELD ARMORY DS PRODIGY 9MM COY 5″ 20+1
6 in stock
Be the first to review “SPRINGFIELD ARMORY DS PRODIGY 9MM COY 5″ 20+1” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911TA 45A 5" SS/WD NS E-SER
Semi Auto Handguns
Savage Arms Stance Grey Manual Safety Handgun 9mm 7 & 8rd Magazines 3.2″ Barrel Grey
Savage Arms Stance Grey Manual Safety Handgun 9mm 7 & 8rd Magazines 3.2" Barrel Grey
Semi Auto Handguns
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4″ Barrel Optic Ready
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4" Barrel Optic Ready
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9MS 9MM FDE 13+1
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911SC 45A 4.25" SS NS E-SER
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOV 45ACP 2-TONE 5"
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Black





Reviews
There are no reviews yet.