| UPC | 706397974855 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | PH9117AOS-COMP |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 10.5 |
| Magazine Included | 1 x 17-Round |
| Model | 1911 Prodigy |
| Number of Magazines | 2 One 17 rd. and One 20 rd. |
| Package Height | 2.2 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | 1911 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 3.4 |
| Sights | FS: Fiber Optic RS: Black |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |
SPG 1911 DSPRD COM 9MM 4B 20R
$1,499.99
SPG 1911 DSPRD COM 9MM 4B 20R
5 in stock
Be the first to review “SPG 1911 DSPRD COM 9MM 4B 20R” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel
Semi Auto Handguns
Savage Arms Stance Grey Manual Safety Handgun 9mm 7 & 8rd Magazines 3.2″ Barrel Grey
Savage Arms Stance Grey Manual Safety Handgun 9mm 7 & 8rd Magazines 3.2" Barrel Grey
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless with Rail
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless with Rail
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911SC 45A 4.25" SS NS E-SER
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOV 45ACP 2-TONE 5"
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9MS 9MM FDE 13+1
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless with Rail
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless with Rail





Reviews
There are no reviews yet.