| UPC | 022188896800 |
|---|---|
| Manufacturer | Smith & Wesson / S&W |
| Manufacturer Part Number | 13931 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Stainless |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 16 |
| Color | STAINLESS |
| Length | 10 |
| Magazine Included | 1 x 16-Round |
| Model | SD9 2.0 |
| Number of Magazines | 1 |
| Package Height | 2.3 |
| Package Width | 6.9 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1-in-18.75" |
| Shipping Weight | 2.1 |
| Sights | White 3-Dot |
| Sights Type | 3-Dot White |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (Guam) | NO SALE TO GUAM |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (PR) | NO SALE TO PUERTO RICO |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (VI) | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
SMITH AND WESSON SD9 2.0 9MM 16+1 4″ SS/BLK FS
$299.00
SMITH AND WESSON SD9 2.0 9MM 16+1 4″ SS/BLK FS
40 in stock
Be the first to review “SMITH AND WESSON SD9 2.0 9MM 16+1 4″ SS/BLK FS” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOVT 9MM BLK/BLK RAIL
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911SC 45A 4.25" BL NS E-SER
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel with Rail
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel with Rail
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazine 5" Barrel Black with Rail
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOV 45ACP 2-TONE 5"
Semi Auto Handguns
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4″ Barrel Optic Ready
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4" Barrel Optic Ready
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911TA 45A 5" SS/WD NS E-SER
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless with Rail
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless with Rail





Reviews
There are no reviews yet.