| UPC | 022188889598 |
|---|---|
| Manufacturer | Smith & Wesson / S&W |
| Manufacturer Part Number | 13585 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Armornite |
| Barrel Length | 4.625" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 10 |
| Magazine Included | 2 x 17-Round |
| Model | M&P9 |
| Mount Type | 1913 Picatinny Rail |
| Number of Magazines | 2 17 rd. |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.6 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 3.5 |
| Sights | Optics Height White Dot |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (Guam) | NO SALE TO GUAM |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (PR) | NO SALE TO PUERTO RICO |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (VI) | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Thread Pattern | .500" x 28 RH |
| Units per Box | 1 |
SMITH AND WESSON M&P9 M2.0 9MM 17+1 4.6″ TB OR
$682.99
SMITH AND WESSON M&P9 M2.0 9MM 17+1 4.6″ TB OR
12 in stock
Be the first to review “SMITH AND WESSON M&P9 M2.0 9MM 17+1 4.6″ TB OR” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON M&P22 COMPACT 22LR 10+1 3.56"
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911 45ACP 5" SS/WD E-SERIES
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911SC 45A 4.25" BL NS E-SER
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless with Rail
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless with Rail
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 NS 9MM FDE
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOV 9MM SS/SS RAIL 10+1
Semi Auto Handguns
Savage Arms Stance Grey Manual Safety Handgun 9mm 7 & 8rd Magazines 3.2″ Barrel Grey
Savage Arms Stance Grey Manual Safety Handgun 9mm 7 & 8rd Magazines 3.2" Barrel Grey





Reviews
There are no reviews yet.