| UPC | 022188895490 |
|---|---|
| Manufacturer | Smith & Wesson / S&W |
| Manufacturer Part Number | 14004 |
| Action | Internal Hammer Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Stainless Armornite |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 5.7 x 28 mm |
| Capacity | 22 + 1 |
| Color | Flat Dark Earth |
| Length | 10 |
| Magazine Included | 2 x 22-Round |
| Model | M&P |
| Number of Magazines | 2 22 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 8.6 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
| Safety | No Thumb Safety |
| Shipping Weight | 3.4 |
| Sights | Driftable White Dot |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (Guam) | NO SALE TO GUAM |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (NJ) | NO DIRECT SHIP TO NEW JERSEY |
| State Restriction (PR) | NO SALE TO PUERTO RICO |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (VI) | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Thread Pattern | 1/2"-28 tpi |
SMITH AND WESSON M&P5.7 OR 5.7X28 5″ FDE TB
$648.99
SMITH AND WESSON M&P5.7 OR 5.7X28 5″ FDE TB
20 in stock
Be the first to review “SMITH AND WESSON M&P5.7 OR 5.7X28 5″ FDE TB” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911 45ACP 5" SS/WD E-SERIES
Semi Auto Handguns
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4″ Barrel Optic Ready TRUGLO Sights
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4" Barrel Optic Ready TRUGLO Sights
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON 41 22LR 10+1 BLUE/WOOD 7" AS
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black
Semi Auto Handguns
Savage Arms Stance Grey Manual Safety Handgun 9mm 7 & 8rd Magazines 3.2″ Barrel Grey
Savage Arms Stance Grey Manual Safety Handgun 9mm 7 & 8rd Magazines 3.2" Barrel Grey
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Black
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9MS NS 9MM FDE
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 NS 9MM FDE





Reviews
There are no reviews yet.