| UPC | 022188895988 |
|---|---|
| Manufacturer | Smith & Wesson / S&W |
| Manufacturer Part Number | 14078 |
| Action | Internal Hammer Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Armornite |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 5.7 x 28 mm |
| Capacity | 22 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 10 |
| Magazine Included | 2 x 22-Round |
| Model | M&P |
| Number of Magazines | 2 22 rd. |
| Package Height | 2.25 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 3.35 |
| Sights | Driftable White Dot |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (Guam) | NO SALE TO GUAM |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (NJ) | NO DIRECT SHIP TO NEW JERSEY |
| State Restriction (PR) | NO SALE TO PUERTO RICO |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (VI) | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Thread Pattern | 1/2"-28 tpi |
SMITH AND WESSON M&P5.7 OR 5.7X28 5″ BK/FDE TB
$643.99
SMITH AND WESSON M&P5.7 OR 5.7X28 5″ BK/FDE TB
9 in stock
Be the first to review “SMITH AND WESSON M&P5.7 OR 5.7X28 5″ BK/FDE TB” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON 41 22LR 10+1 BLUE/WOOD 7" AS
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOV 45ACP 2-TONE 5"
Semi Auto Handguns
Savage Arms Stance Grey Manual Safety Handgun 9mm 7 & 8rd Magazines 3.2″ Barrel Grey
Savage Arms Stance Grey Manual Safety Handgun 9mm 7 & 8rd Magazines 3.2" Barrel Grey
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOVT 9MM BLK/BLK RAIL
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON 41 22LR 10+1 BLUE/WOOD 5.5" AS
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911SC 45A 4.25" SS NS E-SER
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9MS 9MM FDE 13+1





Reviews
There are no reviews yet.