| UPC | 022188898842 |
|---|---|
| Manufacturer | Smith & Wesson / S&W |
| Manufacturer Part Number | 14093 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Armornite |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 5.7 x 28 mm |
| Capacity | 10 |
| Color | Black |
| Length | 12.9500 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | M&P |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 8.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
| Safety | Thumb |
| Shipping Weight | 3.25 |
| Sights | 3 Dot |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (Guam) | NO SALE TO GUAM |
| State Restriction (PR) | NO SALE TO PUERTO RICO |
| State Restriction (VI) | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |
SMITH AND WESSON M&P5.7 OR 5.7X28 5″ 10+1 TS
$627.99
SMITH AND WESSON M&P5.7 OR 5.7X28 5″ 10+1 TS
18 in stock
Be the first to review “SMITH AND WESSON M&P5.7 OR 5.7X28 5″ 10+1 TS” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911SC 45A 4.25" SS NS E-SER
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON M&P22 COMPACT 22LR 10+1 3.56"
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOVT 9MM BLK/BLK RAIL
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOV 9MM SS/SS RAIL 10+1
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON 41 22LR 10+1 BLUE/WOOD 7" AS
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazine 5" Barrel Black with Rail





Reviews
There are no reviews yet.