| UPC | 022188900163 |
|---|---|
| Manufacturer | Smith & Wesson / S&W |
| Manufacturer Part Number | 13916 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5.6" Ported Barrel |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 14.9000 |
| Model | M&P M2.0 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.8 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Manual Safety |
| Shipping Weight | 4.25 |
| Sights | Optics Height Night Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Ported/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (Guam) | NO SALE TO GUAM |
| State Restriction (PR) | NO SALE TO PUERTO RICO |
| State Restriction (VI) | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
SMITH AND WESSON M&P10MM M2.0 PC 10MM 5.6″ 10+1
$756.99
SMITH AND WESSON M&P10MM M2.0 PC 10MM 5.6″ 10+1
22 in stock
Be the first to review “SMITH AND WESSON M&P10MM M2.0 PC 10MM 5.6″ 10+1” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 9MM FDE 13+1
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911TA 45A 5" SS/WD NS E-SER
Semi Auto Handguns
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4″ Barrel Optic Ready TRUGLO Sights
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4" Barrel Optic Ready TRUGLO Sights
Semi Auto Handguns
Savage Arms Stance Grey Manual Safety Handgun 9mm 7 & 8rd Magazines 3.2″ Barrel Grey
Savage Arms Stance Grey Manual Safety Handgun 9mm 7 & 8rd Magazines 3.2" Barrel Grey
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 NS 9MM FDE
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9MS NS 9MM FDE
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9MS 9MM FDE 13+1





Reviews
There are no reviews yet.