| UPC | 022188891416 |
|---|---|
| Manufacturer | Smith & Wesson / S&W |
| Manufacturer Part Number | 13591 |
| Action | Internal Hammer Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Armornite |
| Barrel Length | 3.675" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 10 |
| Magazine Included | 1 x 10-Round |
| Model | Equalizer |
| Mount Type | Optic Ready |
| Number of Magazines | 3 10 rd., 13 rd., and 15 rd. |
| Package Height | 2.4 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Ambidextrous Thumb/Grip |
| Shipping Weight | 2.6 |
| Sights | White Dot |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (Guam) | NO SALE TO GUAM |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (PR) | NO SALE TO PUERTO RICO |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (VI) | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
SMITH AND WESSON EQUALIZER 9MM 15+1 OR TS
$526.99
SMITH AND WESSON EQUALIZER 9MM 15+1 OR TS
56 in stock
Be the first to review “SMITH AND WESSON EQUALIZER 9MM 15+1 OR TS” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911 45ACP 5" SS/WD E-SERIES
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazine 5" Barrel Black with Rail
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911TA 45A 5" SS/WD NS E-SER
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Black
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9MS 9MM FDE 13+1
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON M&P22 COMPACT 22LR 10+1 3.56"
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 NS 9MM BLK
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless





Reviews
There are no reviews yet.