| UPC | 798681701292 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | RSPEAR-68-13B-NG-SBR |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Short Barrel Rifle |
| Barrel Length | 13" |
| Caliber/Gauge | 6.8 X 51mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Color | Coyote |
| Length | 35'' |
| Magazine Included | 1 x 20-Round |
| Model | MCX |
| Number of Magazines | 1 20 rd. AR-10 Mag |
| Product Type | NFA – Short Barrel Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-7" |
| Safety | Ambidextrous Lever |
| Shipping Weight | 8.9 |
| Sights | No Sights / Optics Ready |
SIG SAUER MCX SPEAR SBR 6.8X51 13″ COY
$4,199.99
SIG SAUER MCX SPEAR SBR 6.8X51 13″ COY
4 in stock
Be the first to review “SIG SAUER MCX SPEAR SBR 6.8X51 13″ COY” Cancel reply
Related products
Short Barrel Rifles (SBR)
$2,306.00
DANIEL DEFENSE DDM4 MK18RIII SBR 5.56MM BLK
Short Barrel Rifles (SBR)
$1,549.99
KRISS USA VECTOR SBR 45ACP 6.5" ALP 30+1
Short Barrel Rifles (SBR)
$2,499.99
SIG SAUER MCX SBR 556 FDE 11.5" 30+1
Short Barrel Rifles (SBR)
$2,045.99
POF USA RENEGADE+ DI SBR 556 10.5" BLK
Short Barrel Rifles (SBR)
Daniel Defense MK18 SBR 5.56mm NATO 32rd Magazine 10.3″ 1/2×28″ Barrel FDE NFA Product
$2,149.00
Daniel Defense MK18 SBR 5.56mm NATO 32rd Magazine 10.3" 1/2x28" Barrel FDE NFA Product
Short Barrel Rifles (SBR)
$2,467.00
DANIEL DEFENSE DDM4 PDW SBR 300BLK 7" FDE
Short Barrel Rifles (SBR)
$2,499.99
SIG SAUER MCX RATTLER LT 5.56 SBR 7.75"





Reviews
There are no reviews yet.