| UPC | 810013431599 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-1009 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 7.63 |
| Model | MR920 |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 3.3 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 2.85 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
SHADOW SYSTEMS MR920 ELITE 9MM BK/BZ OR TB 15
$999.00
SHADOW SYSTEMS MR920 ELITE 9MM BK/BZ OR TB 15
16 in stock
Be the first to review “SHADOW SYSTEMS MR920 ELITE 9MM BK/BZ OR TB 15” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911TA 45A 5" SS/WD NS E-SER
Semi Auto Handguns
Savage Arms Stance Grey Manual Safety Handgun 9mm 7 & 8rd Magazines 3.2″ Barrel Grey
Savage Arms Stance Grey Manual Safety Handgun 9mm 7 & 8rd Magazines 3.2" Barrel Grey
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911SC 45A 4.25" BL NS E-SER
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 9MM FDE 13+1
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOVT 9MM BLK/BLK RAIL
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON 41 22LR 10+1 BLUE/WOOD 7" AS
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOV 9MM SS/SS RAIL 10+1





Reviews
There are no reviews yet.