| UPC | 810013431612 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-1011 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 7.13 |
| Model | MR920 |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 2.9 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
SHADOW SYSTEMS MR920 ELITE 9MM BK/BZ OR 15+1
$989.00
SHADOW SYSTEMS MR920 ELITE 9MM BK/BZ OR 15+1
27 in stock
Be the first to review “SHADOW SYSTEMS MR920 ELITE 9MM BK/BZ OR 15+1” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 9MM FDE 13+1
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Black
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 NS 9MM FDE
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel with Rail
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel with Rail
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911 45ACP 5" SS/WD E-SERIES
Semi Auto Handguns
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4″ Barrel Optic Ready TRUGLO Sights
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4" Barrel Optic Ready TRUGLO Sights
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel





Reviews
There are no reviews yet.