| UPC | 810120316055 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-2239-CA |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Bronze TICN |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 13.6000 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.1 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 3.2 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |
SHADOW SYSTEMS DR920P ELITE 9MM BK/BZ OR CA
$1,169.00
SHADOW SYSTEMS DR920P ELITE 9MM BK/BZ OR CA
43 in stock
Be the first to review “SHADOW SYSTEMS DR920P ELITE 9MM BK/BZ OR CA” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 NS 9MM BLK
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOV 9MM SS/SS RAIL 10+1
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazine 5" Barrel Black with Rail
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless with Rail
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless with Rail
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911 45ACP 5" SS/WD E-SERIES
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOVT 9MM BLK/BLK RAIL





Reviews
There are no reviews yet.