| UPC | 811452027329 |
|---|---|
| Manufacturer | Seekins Precision |
| Manufacturer Part Number | 011710381-F |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6mm Creedmoor |
| Capacity | 3 + 1 |
| Color | Woodland Shadow |
| Model | HAVAK Element M3 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. Carbon Fiber Mag |
| Package Height | 4.25 |
| Package Width | 10.25 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 20.45 |
SEEKINS PRECISION ELEMENT M3 6MMCR WOODLAND 20″
$2,849.00
SEEKINS PRECISION ELEMENT M3 6MMCR WOODLAND 20″
2 in stock
Be the first to review “SEEKINS PRECISION ELEMENT M3 6MMCR WOODLAND 20″” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
$510.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 243WIN CAMO 20"
Bolt Action Rifles
$458.99
SAVAGE ARMS AXIS 6.5 CR BL/SYN 22" PKG LH
Bolt Action Rifles
$527.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 270WIN CAMO 20"
Bolt Action Rifles
$446.99
SAVAGE ARMS AXIS 400LEG BL/SYN 20" PKG
Bolt Action Rifles
Savage Axis II XP Hardwood Rifle 6.5 Creedmoor 4rd Magazine 22″ Barrel Hardwood Stock with Scope
$520.99
Savage Axis II XP Hardwood Rifle 6.5 Creedmoor 4rd Magazine 22" Barrel Hardwood Stock with Scope
Bolt Action Rifles
$510.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 308WIN CAMO 20"





Reviews
There are no reviews yet.