Feature
- Action: Semi Automatic
- Caliber: 9mm Luger
- Capacity: 15
- Barrel Length: 4.7
- Twist: 1:10"
- Sights: FS: Fiber Optic RS: U-Notch
- Finish: Satin Nickel
- Safety: Ambidextrous Lever
This is a demo store for testing purposes — no orders shall be fulfilled. Dismiss
Skip to content$584.14
SDS Imports Inglis P-35 Handgun 9mm Luger 15rd Capacity 4.7” Barrel G10 Grips Nickel Finish Green Fiber Front Sight
4 in stock
Feature
| UPC | 723551446539 |
|---|---|
| Manufacturer | SDS Imports |
| Manufacturer Part Number | 12000001 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Stainless |
| Barrel Length | 4.70" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 |
| Color | NICKEL |
| Length | 11.3500 |
| Model | P-35 |
| Number of Magazines | 2 |
| Rate of Twist | 1:10" RH |
| Safety | Ambidextrous Lever |
| Shipping Weight | 3.2 |
| Sights | Fiber Optic |
| Sights Type | Fiber Optic Green Front/Black Serrated Rear |
| Slide Description | Serrated |
Semi Auto Handguns
Savage Arms Stance Grey Manual Safety Handgun 9mm 7 & 8rd Magazines 3.2″ Barrel Grey
Savage Arms Stance Grey Manual Safety Handgun 9mm 7 & 8rd Magazines 3.2" Barrel Grey
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel with Rail
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel with Rail
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9MS NS 9MM FDE
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9MS 9MM FDE 13+1
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOV 45ACP 2-TONE 5"
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 NS 9MM FDE
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 9MM FDE 13+1
We use cookies to enhance your browsing experience, provide personalized content, and improve site performance. For the best experience, please keep your browser up to date — secure your browser.
Please verify your age
Reviews
There are no reviews yet.