| UPC | 736676191437 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 19143 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 16.12" Fluted BBL |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 + 1 |
| Color | Desert Verde |
| Model | PC Carbine |
| Number of Magazines | 1 17 rd. |
| Package Height | 3.6 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 10.35 |
| Length | 41.9000 |
| Sights | No |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
RUGER PC CARB 9MM DSRT VERDE 16″
$831.99
RUGER PC CARB 9MM DSRT VERDE 16″
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
SKU: LIP|RUPCC-9VERDE-FS
Category: Semi Auto Rifles
Tag: Online Only
Brand: Ruger / Sturm, Ruger & Co.
Be the first to review “RUGER PC CARB 9MM DSRT VERDE 16″” Cancel reply
Related products
Semi Auto Rifles
$1,359.99
BRN BAR MK3 STALK SA 30-06 N/S
Semi Auto Rifles
$1,459.99
BROWNING BAR MK3 300WIN BL/WD 24" NS #
Semi Auto Rifles
$1,699.99
BROWNING BAR MK3 SPEED OVIX 243WIN 22"#
Semi Auto Rifles
$612.99
SMITH AND WESSON M&P FPC 10MM BLK 16.25" 15+1
Semi Auto Rifles
$1,459.99
BROWNING BAR MK3 7MAG BL/SYN 24" NS #
Semi Auto Rifles
$1,699.99
BRN BAR MK3 SPD SA 30-06 22B C





Reviews
There are no reviews yet.