| UPC | 736676471980 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 47198 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Matte Stainless |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 48.00 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. AI-Style Magazine |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 6.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1 in 8 |
| Safety | Three-Position |
| Shipping Weight | 9.0 |
RUGER HAWKEYE LR HUNTER 6.5CR SS/LM#
$1,241.99
RUGER HAWKEYE LR HUNTER 6.5CR SS/LM#
1 in stock
SKU: LIP|RUHKM77LRH6.5CR
Category: Bolt Action Rifles
Tag: Online Only
Brand: Ruger / Sturm, Ruger & Co.
Be the first to review “RUGER HAWKEYE LR HUNTER 6.5CR SS/LM#” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
$394.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 243WIN BL/SYN 20"
Bolt Action Rifles
$510.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 308WIN CAMO 20"
Bolt Action Rifles
Savage Axis II XP Hardwood Rifle 6.5 Creedmoor 4rd Magazine 22″ Barrel Hardwood Stock with Scope
$520.99
Savage Axis II XP Hardwood Rifle 6.5 Creedmoor 4rd Magazine 22" Barrel Hardwood Stock with Scope
Bolt Action Rifles
Savage Arms 25 Lightweight Varminter-T Rifle 17 Hornet 4/rd 24″ Barrel Wood
$865.99
Savage Arms 25 Lightweight Varminter-T Rifle 17 Hornet 4/rd 24" Barrel Wood
Bolt Action Rifles
$394.99
SAVAGE ARMS STEVENS 334 30-06 BL/SYN 20"





Reviews
There are no reviews yet.