| UPC | 736676571529 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 57152 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Matte Stainless |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Color | Silver |
| Length | 48.00 |
| Magazine Included | 1 x 4-Round |
| Model | Hawkeye |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 6.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | Three-Position |
| Shipping Weight | 9.45 |
| Sights | Integrated Base |
| Thread Pattern | 5/8"-24 |
RUGER HAWKEYE FTW HNTR 6.5CR SS/TAN
$1,659.99
RUGER HAWKEYE FTW HNTR 6.5CR SS/TAN
3 in stock
Be the first to review “RUGER HAWKEYE FTW HNTR 6.5CR SS/TAN” Cancel reply
Related products
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 270WIN BL/SYN 20"
Bolt Action Rifles
Savage Arms Mark II TRR-SR Rifle 22LR 5rd Magazine 22″ Barrel Black
Savage Arms Mark II TRR-SR Rifle 22LR 5rd Magazine 22" Barrel Black
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 6.5CR CAMO 22"
Bolt Action Rifles
Savage Axis II XP Hardwood Rifle 6.5 Creedmoor 4rd Magazine 22″ Barrel Hardwood Stock with Scope
Savage Axis II XP Hardwood Rifle 6.5 Creedmoor 4rd Magazine 22" Barrel Hardwood Stock with Scope
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS AXIS 6.5CR BL/SYN 22" PKG
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 270WIN CAMO 20"
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS AXIS 30-06 BL/SYN 22" PKG
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS STEVENS 334 243WIN CAMO 20"





Reviews
There are no reviews yet.