| UPC | 736676035076 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 3507 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Oxide |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 12 |
| Color | Black |
| Length | 14.50 |
| Number of Magazines | 2 One 12 rd. and One 10 rd. |
| Package Height | 2.4 |
| Package Width | 7.9 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Manual |
| Shipping Weight | 2.3 |
| Sights | Tritium Fiber Optic Front |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Model | MAX-9 |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
RUG MAX9 9MM OR 4B 12RD NS
$331.99
RUG MAX9 9MM OR 4B 12RD NS
28 in stock
Be the first to review “RUG MAX9 9MM OR 4B 12RD NS” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911TA 45A 5" SS/WD NS E-SER
Semi Auto Handguns
Savage Arms Stance Grey Handgun 9mm Luger 7 & 8rd Magazine 3.2″ Barrel Grey
Savage Arms Stance Grey Handgun 9mm Luger 7 & 8rd Magazine 3.2" Barrel Grey
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911 45ACP 5" SS/WD E-SERIES
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless with Rail
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless with Rail
Semi Auto Handguns
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4″ Barrel Optic Ready TRUGLO Sights
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4" Barrel Optic Ready TRUGLO Sights
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel with Rail
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel with Rail
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON 41 22LR 10+1 BLUE/WOOD 7" AS





Reviews
There are no reviews yet.