| UPC | 850071011067 |
|---|---|
| Manufacturer | Armscor/Rock Island Armory |
| Manufacturer Part Number | 57172AOS |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 16 + 1 |
| Number of Magazines | 1 16 rd. |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 4.4 |
| Sights | Fixed |
| Sights Type | Fixed Sights |
ROCK ISLAND ARMORY TAC ULTRA FS HC 9MM 5″ AOS
$818.00
ROCK ISLAND ARMORY TAC ULTRA FS HC 9MM 5″ AOS
1 in stock
Be the first to review “ROCK ISLAND ARMORY TAC ULTRA FS HC 9MM 5″ AOS” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel
Semi Auto Handguns
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4″ Barrel Optic Ready TRUGLO Sights
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4" Barrel Optic Ready TRUGLO Sights
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOV 45ACP 2-TONE 5"
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911SC 45A 4.25" SS NS E-SER
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless with Rail
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless with Rail
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Black
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless with Rail
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless with Rail





Reviews
There are no reviews yet.