Specifications:
- Caliber: 7.62x39mm
- Capacity: 30
- Barrel Length: 16.25"
- Length: 35.25"
- Sights: Adjustable
- Stock: Synthetic
- Grip: Green Polymer
- Trigger: Standard
- Safety: Bolt Hold Open Safety Lever
- Finish: Black Oxide
This is a demo store for testing purposes — no orders shall be fulfilled. Dismiss
Skip to content$769.00
Riley Defense RAK47-P Rifle 7.62x39mm 30rd Magazine 16.25″ Barrel Green Polymer Furniture
1 in stock
Specifications:
| UPC | 850028892114 |
|---|---|
| Manufacturer | Riley Defense |
| Manufacturer Part Number | RAK102G |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Color | Black |
| Length | 39.7000 |
| Rate of Twist | 1:9.45" |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 9.1 |
| Sights | Adj Front & Rear |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
ZPAP85 AK Rifle 5.56x45 |Quad rail | Top rail | MI LWS Stock | Magpul Pistol Grip | Magpul Vertical Grip | Muzzle Extension | rear rail adaptor |30rd Magazine | Black
AK Rifles
ZPAP85 AK Rifle | 5.56×45 | Quad rail | Top rail | CTR Stock | Muzzle Extension | FDE Cerakote
ZPAP85 AK Rifle | 5.56x45 | Quad rail | Top rail | CTR Stock | Muzzle Extension | FDE Cerakote
ZASTAVA ARMS USA PAP M90 5.56 18.25" RED 30+1
ZASTAVA ARMS USA ZPAP M77 308WIN SNOW CAMO POLY
ZASTAVA ARMS USA M91 SNIPER 7.62X54R 10+1 PKG
ZASTAVA ARMS USA ZPAP M70 7.62X39 SERBIAN RED
Zastava ZPAP92 AK-47 Rifle - Artic White Camo | 7.62x39 | 16.5" Barrel | Pinned and Welded Muzzle Extension| Magpul CTR Stock
ZASTAVA ARMS USA M91 SNIPER 7.62X54R 10+1
We use cookies to enhance your browsing experience, provide personalized content, and improve site performance. For the best experience, please keep your browser up to date — secure your browser.
Please verify your age
Reviews
There are no reviews yet.