| UPC | 847313015679 |
|---|---|
| Manufacturer | Patriot Ordnance Factory |
| Manufacturer Part Number | 01567 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 20 + 1 |
| Color | BURNT BRONZE |
| Length | 45 |
| Model | Revolution DI |
| Number of Magazines | 1 20 rd. Magpul PMAG |
| Package Height | 3.9 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 11.35 |
POF USA REVOLUTION DI 6.5CM 20″ BRNZ
$2,905.99
POF USA REVOLUTION DI 6.5CM 20″ BRNZ
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Be the first to review “POF USA REVOLUTION DI 6.5CM 20″ BRNZ” Cancel reply
Related products
AR Rifles
Fostech Stealth Raptor Rifle 5.56mm 30rd Magazine 16″ Barrel 16″ Rail Echo AR II Trigger Tungsten
Fostech Stealth Raptor Rifle 5.56mm 30rd Magazine 16" Barrel 16" Rail Echo AR II Trigger Tungsten
Smith & Wesson M&P 15-22 Sport MOE SL Rifle 22 LR 25rd Magazine 16.5" Barrel Black
Fostech Tech-15 Stryker Rifle 5.56mm 30rd Magazine 16" Barrel 13" Rail Black
SMITH AND WESSON M&P10 SPORT 308WIN 16" 20+1
SMITH AND WESSON M&P15 AXE PC 5.56 GRY 30+1 16"
SMITH AND WESSON M&P15-22 SPORT 22LR 10+1 COMP
SMITH AND WESSON M&P15-22 SPORT 22LR 10+1 CA
SMITH AND WESSON M&P15-22 SPORT OR 22LR 10+1 CA





Reviews
There are no reviews yet.