| UPC | 847313019271 |
|---|---|
| Manufacturer | Patriot Ordnance Factory |
| Manufacturer Part Number | 01927 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 16.1" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 35 + 1 |
| Length | 45 |
| Number of Magazines | 1 35 rd. |
| Package Height | 3.7 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 10.55 |
POF USA PHOENIX RIFLE 9MM FDE 16″ 35RD
$1,739.99
POF USA PHOENIX RIFLE 9MM FDE 16″ 35RD
5 in stock
Be the first to review “POF USA PHOENIX RIFLE 9MM FDE 16″ 35RD” Cancel reply
Related products
SMITH AND WESSON M&P15 SPORT III 5.56MM 10+1 CA
S&W M&P 15 Sport III w/M-LOK Rifle 5.56mm 10rd Magazine 16" Barrel
SMITH AND WESSON M&P15-22 SPORT B5 22LR BLK
Savage Arms MSR 10 Long Range Rifle 6.5 Creedmoor 10/rd 22" Barrel Black
SMITH AND WESSON M&P15-22 SPORT MOE SL 22LR FDE
AR Rifles
Fostech Stealth Raptor Rifle 5.56mm 30rd Magazine 16″ Barrel 16″ Rail Echo AR II Trigger Tungsten
Fostech Stealth Raptor Rifle 5.56mm 30rd Magazine 16" Barrel 16" Rail Echo AR II Trigger Tungsten
AR Rifles
Colt SOCOM Reproduction Rifle 5.56mm 30rd Magazine 16.1″ Barrel Matte Black Collapsible Stock
Colt SOCOM Reproduction Rifle 5.56mm 30rd Magazine 16.1" Barrel Matte Black Collapsible Stock
SMITH AND WESSON M&P10 SPORT 308WIN 16" 20+1





Reviews
There are no reviews yet.