| UPC | 723551446096 |
|---|---|
| Manufacturer | Military Arms |
| Manufacturer Part Number | 12000000 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.7" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 11.3500 |
| Model | L9A1 |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 8.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Manual Safety |
| Shipping Weight | 3.2 |
| Sights | Dovetail Front/Rear |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Serrated |
MILITARY ARMAMENT CORP INGLIS L9A1 9MM 4.7″ 15+1 BLK
$537.59
MILITARY ARMAMENT CORP INGLIS L9A1 9MM 4.7″ 15+1 BLK
1 in stock
Be the first to review “MILITARY ARMAMENT CORP INGLIS L9A1 9MM 4.7″ 15+1 BLK” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911TA 45A 5" SS/WD NS E-SER
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON 41 22LR 10+1 BLUE/WOOD 7" AS
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazine 5" Barrel Black with Rail
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911SC 45A 4.25" SS NS E-SER
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel





Reviews
There are no reviews yet.