| UPC | 810172121126 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV10-3PWD00 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5.5" |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 33 + 1 |
| Color | Multi-Color |
| Length | 30.9000 |
| Model | VECTOR SDP |
| Number of Magazines | 1 33 rd. |
| Package Height | 3.11 |
| Package Width | 11.12 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Shipping Weight | 9.75 |
| Sights | Low Profile Flip Up Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
KRISS USA VECTOR SDP G3 10MM 5.5″ DELTA
$1,609.99
KRISS USA VECTOR SDP G3 10MM 5.5″ DELTA
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Be the first to review “KRISS USA VECTOR SDP G3 10MM 5.5″ DELTA” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 NS 9MM BLK
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911TA 45A 5" SS/WD NS E-SER
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911 45ACP 5" SS/WD E-SERIES
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black and Stainless
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911SC 45A 4.25" SS NS E-SER
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 9MM FDE 13+1





Reviews
There are no reviews yet.