| UPC | 811607035476 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV90-PMCALP20 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 40 + 1 |
| Length | 31.5 |
| Number of Magazines | 1 40 rd. |
| Package Height | 3.8 |
| Package Width | 11.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 10.95 |
| Sights | Low Profile Flip Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
KRISS USA VECTOR SDP G2 9MM 5.5″ MC ALP
$1,539.99
KRISS USA VECTOR SDP G2 9MM 5.5″ MC ALP
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Be the first to review “KRISS USA VECTOR SDP G2 9MM 5.5″ MC ALP” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Black
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Black
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOV 9MM SS/SS RAIL 10+1
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9MS NS 9MM FDE
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON M&P22 COMPACT 22LR 10+1 3.56"
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazine 5" Barrel Black with Rail
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel with Rail
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel with Rail
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOV 45ACP 2-TONE 5"





Reviews
There are no reviews yet.