| UPC | 810237023082 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV90-CBL20 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Black Nitride |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 40 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 43 |
| Model | VECTOR CRB |
| Number of Magazines | 1 40 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 11.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 14.9 |
| Sights | Low Profile Flip Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Units per Box | 1 |
KRISS USA VECTOR CRB G2 9MM 16″ BLK 40+1
$1,479.99
KRISS USA VECTOR CRB G2 9MM 16″ BLK 40+1
1 in stock
Be the first to review “KRISS USA VECTOR CRB G2 9MM 16″ BLK 40+1” Cancel reply
Related products
Semi Auto Rifles
$1,459.99
BROWNING BAR MK3 300WIN BL/WD 24" NS #
Semi Auto Rifles
$885.99
Savage Arms 110 Magpul Scout Left Hand Rifle 400 Legend 10rd Magazine 16.5" 5/8x24 Threaded Barrel FDE
Semi Auto Rifles
$1,569.99
BROWNING BAR MK3 DBM 308WIN BL/SY 18" #
Semi Auto Rifles
$1,359.99
BRN BAR MK3 STALK SA 30-06 N/S





Reviews
There are no reviews yet.