| UPC | 669278350615 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 3500061 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Coyote PVD |
| Barrel Length | 5" Coyote PVD Bull Barrel |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Color | Granite |
| Model | 2K11 |
| Number of Magazines | 3 10 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 9.9 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous Thumb |
| Shipping Weight | 4.65 |
| Sights | TAG Precision FiberLok 2 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Lightening Cut/Optic Ready/Serrated |
KIMBER 2K11 STAINLESS TGT 9MM 10+1 OR
$2,215.99
KIMBER 2K11 STAINLESS TGT 9MM 10+1 OR
13 in stock
Be the first to review “KIMBER 2K11 STAINLESS TGT 9MM 10+1 OR” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON M&P22 COMPACT 22LR 10+1 3.56"
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9MS NS 9MM FDE
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911TA 45A 5" SS/WD NS E-SER
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911SC 45A 4.25" BL NS E-SER
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911SC 45A 4.25" SS NS E-SER
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOV 45ACP 2-TONE 5"
Semi Auto Handguns
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4″ Barrel Optic Ready
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4" Barrel Optic Ready
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOVT 9MM BLK/BLK RAIL





Reviews
There are no reviews yet.