| UPC | 818004021422 |
|---|---|
| Manufacturer | IWI – Israel Weapon Industries |
| Manufacturer Part Number | J941PSL9-II |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.8" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 16 |
| Color | Black |
| Length | 11.4500 |
| Model | Jericho 941 |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 2.2 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Double / Single Action |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Manual Thumb |
| Shipping Weight | 2.75 |
| Sights | Adjustable |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
IWI – ISRAEL WEAPON INDUSTRIES JERICHO ENHANCED 9MM 3.8″ 16+1
$552.99
IWI – ISRAEL WEAPON INDUSTRIES JERICHO ENHANCED 9MM 3.8″ 16+1
1 in stock
Be the first to review “IWI – ISRAEL WEAPON INDUSTRIES JERICHO ENHANCED 9MM 3.8″ 16+1” Cancel reply
Related products
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel
Savage 1911 Gov't Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5" Barrel Stainless Steel
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON M&P22 COMPACT 22LR 10+1 3.56"
Savage 1911 Gov't Style Handgun .45 Auto 8rd Magazine 5" Barrel Black with Rail
Semi Auto Handguns
SMITH AND WESSON SW1911SC 45A 4.25" SS NS E-SER
Semi Auto Handguns
Savage Arms Stance Grey Handgun 9mm Luger 7 & 8rd Magazine 3.2″ Barrel Grey
Savage Arms Stance Grey Handgun 9mm Luger 7 & 8rd Magazine 3.2" Barrel Grey
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOVT 9MM BLK/BLK RAIL
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS 1911 GOV 9MM SS/SS RAIL 10+1
Semi Auto Handguns
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 9MM FDE 13+1





Reviews
There are no reviews yet.